Tarafınızdan atanan uygulamaya özel ayarlar

Tarafınızdan atanan uygulamaya özel ayarlar

Application (Uygulama) listesi, tekil uygulamaları eklemenize ve ardından bu uygulama için araç ayarlarınızı özelleştirmenize olanak tanır. Örneğin, bir uygulama simgesi seçip Pen (Kalem) ayarlarını değiştirirseniz değişiklikler yalnızca siz bu uygulamayı kullanırken Pen (Kalem) ayarına uygulanır. Uygulamaya özel ayarlar, tüm Wacom kalemli tabletler ve kalem ekranları ve ExpressKey Remote cihazıyla kullanılabilir.

 • Uygulamaya özel ayarlar eklendiğinde All (Tümü) simgesi All Other (Tüm Diğer) olarak değişir ve yeni eklenen uygulamalar için bir uygulama simgesi gösterilir.
 • İlişkilendirilen araç Tool (Araç) listesinde seçildiğinde eklediğiniz uygulamanın simgesi Uygulama listesinde görünür.
 • Uygulamayı seçin, ardından aracınız ve uygulamanız için Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) sekmesinin ayarlarını özelleştirin.


Yukarıdaki ekran görüntüsü açıklama amaçlıdır; ekranınızla eşleşmeyebilir.

Uygulamaya özel bir ayar oluşturmak için:

 1. Tablet Özellikleri'nde, Device (Cihaz) öğesini ve uygulamaya özel ayar oluşturmak istediğiniz Tool (Araç) seçeneğini belirleyin.
 2. Application (Uygulama) listesinde, + düğmesine tıklayın.
 3. Currently Open Applications (Açık Uygulamalar) kutusunda, özel ayar oluşturulacak bir uygulama seçin veya bilgisayarınızda yüklü olan herhangi bir uygulamanın yürütülebilir dosyasını seçmek için göz atın.
 4. OK (Tamam)'a tıklayın.

Uygulamaya özel bir ayarı kaldırmak için:

 1. Tool (Araç) listesinde, uygulamaya özel ayarı kaldırmak istediğiniz aracı seçin.
 2. Application (Uygulama) listesinde, kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin.
 3. Application (Uygulama) listesinde - düğmesine tıklayın. İletişim kutusunda, seçiminizi onaylamak için Delete (Sil)'e tıklayın. Seçilen uygulama, tüm özel araç ayarlarıyla birlikte listeden kaldırılır.
 4. Bir araçtan tüm uygulamaya özel ayarları kaldırmak için aracı Tool (Araç) listesinden kaldırın. Ardından aracı tekrar tablete ekleyin. Araç, varsayılan ayarları kullanarak Tool (Araç) listesine tekrar eklenir.
 5. Not: Bu yöntem, özel Functions (İşlevler) ayarlarını kaldırmak için kullanılamaz.

Photoshop ya da Illustrator gibi yaygın olarak kullanılan bir uygulamayla çalışıyorsanız tabletinizin yazılımı uygulamayı tanır ve ExpressKey tuşlarını™ bu uygulamanın sık kullanılan işlevlerine ayarlar.

Notlar:

 • İki program aynı yürütülebilir dosya adına sahipse aynı özelleştirilmiş ayarları paylaşır.
 • ExpressKey tuşlarını™ önceden özelleştirdiğiniz bir uygulamayı kullanıyorsanız bu ayarlar, o uygulama tarafından sağlanan tüm otomatik ExpressKey varsayılan ayarlarından öncelikli olur. Varsayılan ayarlar, yalnızca o uygulama için kendi ExpressKey ayarlarınızı girmediyseniz otomatik olarak kullanılır.