Uygulamalar tarafından atanan ayarlar

Uygulamalar tarafından atanan ayarlar

Bazı uygulamalar, özelleştirilebilir bileşenlere ayarlar atar. Böyle bir uygulamayı açtığınızda, otomatik olarak bu uygulama tarafından atanan ayarları kullanırsınız.

Hangi ayarın atandığını nereden bilebilirim?

  • Ayarlar atayan bir uygulamayı açtıktan sonra atanan ayarları Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümünde görüntüleyebilirsiniz.
    • Bileşenin yanındaki açılır menüde Application Defined (Uygulama Tanımlı) öğesini gördüğünüzde bu, ayarı çalıştığınız uygulamanın atadığı anlamına gelir. Ancak, Application Defined (Uygulama Tanımlı) öğesi, atanan her ayar için gösterilmez. Bazen bunun yerine işlevin adı görüntülenir. Hangi ayarların atandığını öğrenmek için ilgili uygulama belgelerine başvurun.
  • Uygulamayı kapattığınızda veya başka bir uygulamada çalışmaya başladığınızda ayarlar, önceki atamalarına geri döner.

İpucu: Uygulamalar tarafından atanan ayarları kullanmak zorunda değilsiniz. Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümünden ayarları değiştirebilirsiniz.

Ayar atamaları özelleştirilebilir farklı bileşenlerde farklı çalışır

Not: Özelleştirilebilir mevcut bileşenler cihazınıza göre değişiklik gösterir.

  • Bir uygulama, bazı ExpressKey tuşlarına™ ayar atayabilir ancak tümüne atayamaz. Bir uygulamanın herhangi bir ExpressKey tuşuna™ ayar atayıp atamadığını öğrenmek için ilgili uygulamanın belgelerine başvurun.
  • Bir uygulama Touch Ring veya Touch Strip'in herhangi bir bölümüne bir ayar atadığında, Touch Ring veya Touch Strip ayarlarının tümü değişir. Uygulama, Touch Ring veya Touch Strip'in tamamını kapsayan ayarlar atamadığında ise atanmamış ayarlar Skip (Atla) seçeneğine değiştirilir.