Wacom Echo ile dosyalarınızı yedekleme

Wacom Echo ile dosyalarınızı yedekleme

Wacom Echo'yu kurarsanız dosyalarınızı otomatik olarak yedekler. Yedeklenmesini istediğiniz dosyaları belirlersiniz ve Wacom Echo bunları sizin için otomatik olarak yedekler.

Note (Not): Wacom Echo, Windows 10 ile çalışır.

Wacom Echo'nun dosyalarınızı otomatik olarak yedeklemesi için ilk önce yedekleme konumunuzu ayarlamanız gerekir. Dosyalarınızın Wacom Cloud'da uygun bir şekilde saklanması için Wacom hesabınızı kullanabilir veya yedeklenen dosyalarınızı kendi sürücünüzde saklayabilirsiniz.

Önerilen: Wacom Echo'yu yedeklediğiniz dosyaları Wacom Cloud'da saklayacak şekilde ayarlayın

 1. Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesine gidin ve Oturum Açın.
  • Note (Not): Dosyalarınızı Wacom Cloud'a yedeklemek ve oradan geri yüklemek için bir Wacom Kimliğine ve internet bağlantısına ihtiyacınız vardır.
 2. Wacom Echo > Set Up Using Wacom Account (Wacom Hesabıyla Kurulum Yap) menüsüne gidin.
  • Bu, Dosya Gezgini'nde veya Dosya Geçmişi'nde görebileceğiniz bir WacomCloud (W:) sürücüsü oluşturur.

   UYARI: Dosyaları yedeklemek için Dosya Gezgini'nde WacomCloud (W:) sürücüsüne taşımayın. Bunun yerine sizden istendiği şekilde yedeklenecek klasörleri ve geri yüklenecek dosyaları seçin.

 3. Save copies of files (Dosyaların kopyalarını kaydet) menüsünden dosyalarınızın ne sıklıkta yedeklenmesini istediğinizi seçin.
 4. Keep saved versions (Kaydedilen sürümleri koru) menüsünden yedeklerinizin ne kadar süre için kaydedilmesini istediğinizi seçin.

Wacom Echo'yu, yedeklediğiniz dosyaları kendi sürücünüzde saklayacak şekilde ayarlayın

 1. Wacom Echo > Set Up Using a Different Drive (Farklı bir Sürücü Kullanarak Kurulum Yap) menüsüne gidin. Dosya Geçmişi penceresi açılır.
 2. Select Drive (Sürücü Seç) öğesine tıklayın.
 3. Sürücü listesinden yedeklerinizin kaydedilmesini istediğiniz sürücüyü seçin ve OK (Tamam) öğesine tıklayın.
  • Tekrar Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesine yönlendirilirsiniz.
 4. Save copies of files (Dosyaların kopyalarını kaydet) menüsünden dosyalarınızın ne sıklıkta yedeklenmesini istediğinizi seçin.
 5. Keep saved versions (Kaydedilen sürümleri koru) menüsünden yedeklerinizin ne kadar süre için kaydedilmesi gerektiğini seçin.

Yedeklemeler seçtiğiniz plana uygun olarak otomatik olarak çalışır ancak Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesinden istediğiniz zaman bir yedekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Wacom Echo > Configure (Yapılandır) menüsüne gidin ve Run now (Şimdi çalıştır) öğesine tıklayın.

Ayrıca, Wacom Echo öğesine tıklayıp, Status (Durum) öğesinin altındaki kaydırıcıyı Off (Kapalı) konuma getirerek, Wacom Echo otomatik yedeklemelerini kapatabilirsiniz.