Cihazınızı fare modunda eşleştirme

Cihazınızı fare modunda eşleştirme

Mouse (Fare) modunda kalemi bir fare gibi kullanabilirsiniz. İmleç, kaleminizi aldığınızda bıraktığınız noktada kalır ve cihazınızla bir fare altlığıyla veya izleme pediyle etkileşime girdiğiniz şekilde etkileşime girersiniz.

  1. Wacom Tablet Properties'de (Wacom Tablet Özellikleri) Tool (Araç) listesinden pen (kalem) seçin ve ardından Mapping (Eşleştirme) sekmesini seçin.
  2. Mode (Mod) bölümünden Mouse (Fare) öğesini seçin.
  3. Dilerseniz fare ayarlarını değiştirebilirsiniz.
  4. İpucu: Bu ayarları nasıl kullanacağınıza karar vermenin en iyi yolu kaydırıcıları hareket ettirmek ve bunların ekran imleci hareketini nasıl etkilediğini test etmektir. Mouse Acceleration (Fare İvmesi) ve Mouse Speed (Fare Hızı) birbirini etkiler; bu nedenle birlikte nasıl çalıştıklarını görmek için ikisini de hareket ettirdiğinizden emin olun.

    • Mouse Height (Fare Yüksekliği): İmleci ekranda hareket ettirmeye devam edebilmek için kalemi tabletten ne kadar yükseğe kaldırmanız gerektiğini ayarlamak üzere kaydırıcıyı hareket ettirin.
    • Mouse Acceleration (Fare İvmesi): Cihazda ne hızda hareket ettirdiğinize bağlı olarak ekran imlecinin ne kadar ileri gittiğini ayarlamak için kaydırıcıyı hareket ettirin.
    • Mouse Speed (Fare Hızı): Ekran imlecinin ne kadar ileri gittiğini ayarlamak için kaydırıcıyı hareket ettirin.

DİKKAT: Bu ayarlarda değişiklik yaptığınızda bilgisayarınızın sistem ayarlarında karşılık gelen ayarları değiştirmiş olmazsınız. Ancak bilgisayarınızın sistem ayarlarından fare ayarlarında değişiklik yaparsanız bu değişiklikler farenizin Fare modundaki çalışma şeklini etkileyebilir.