Çoklu Dokunma

Çoklu Dokunma

Kalemli tabletinizin veya kalem ekranınızın çoklu dokunma özellikleri, yüzeyde yalnızca parmak uçlarınızı kullanarak bilgisayarınızla etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Dokunma özelliğini herhangi bir Mac ya da Windows cihazında olduğu gibi kullanabilirsiniz. Aktif alandaki tabletinize her dokunduğunuzda dokunma etkinleştirilir.

Dokunmayı kullanırken parmaklarınızı genellikle en rahat şekilde birbirinden ayrı konumlandırabilirsiniz. Ancak, parmaklarınızı birbirine çok yakın yerleştirmek, tablet tarafından tek parmakla giriş olarak algılanabilir veya tablet hangi parmağın işlemi gerçekleştirdiğini karıştırabilir. Parmaklarınızı aktif alanda tutun.

Hareket yaparken tabletinize yanlışlıkla dokunmayı engellemek için dikkatli olun. Örneğin, kaydırırken veya yakınlaştırırken avucunuz tabletin aktif alanına dokunursa beklenmeyen bir sağ tıklama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı durumlarda dokunmatik işlev cihazın üzerindeki fiziksel düğmeyle etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır.

Hem kalem girişini hem de dokunmayı destekleyen bazı tablet modellerinde, kalemin ucu veya silgi, tabletin yakınlık aralığında olduğunda kalem dokunma ilişiğini keser. Dokunmayı etkinleştirmek için kalemi ve elinizi tabletin aktif alanından kaldırın.