Kaleminizi Windows Ink ile kullanma

Kaleminizi Windows Ink ile kullanma

Microsoft Windows'un desteklediği pek çok kalem özelliğinden faydalanabilirsiniz. Tüm Windows sürümleri (Windows 7 Starter ve Home Basic hariç) bu özellikleri destekler. Windows 10 ve Windows Ink Workspace, ek özellikler de sunar.

  • Handwriting recognition (El yazısı tanıma): El yazısıyla yazılmış içeriklerinizi klavyede yazılmış metinlere dönüştürün.
  • Gestures (Hareketler): Özelleştirilebilir eylemleri başlatmak için tabletteki dokunma hareketlerini kullanın. Hareketleri özelleştirmek için Pen and Touch (Kalem ve Dokunma) kontrol panelindeki Flicks (Kalem Hareketleri) sekmesine tıklayın.
  • Digital Ink (Dijital Mürekkep) (Microsoft Office 2007 veya daha sonraki sürümleri): İlgili uygulamalardaki İncele sekmesinde bulunan gelişmiş dijital işaretleme ve mürekkep araçlarını kullanın.
  • Windows Input Panel (Windows Giriş Paneli): Metni doğrudan Wacom kaleminizle girmek için el yazısını veya ekran klavyesini kullanın.

Not: Kalem Hareketleri ve basılı tut-sağ tıkla özellikleri, bazı grafik uygulamalarında devre dışı bırakılmıştır.

Windows Ink varsayılan olarak AÇIKTIR. Windows Ink'i KAPATMAK istiyorsanız Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümünde Use Windows Ink (Windows Ink'i Kullan) öğesinin seçimini kaldırın.