Stand Kurulumu ve Kullanımı - 3. Bölüm

Stand Kurulumu ve Kullanımı - 3. Bölüm

Cintiq'inizi ekran standına sabitleyebilir ya da VESA MIS-D 100/100 (dört vidalı) standardıyla uyumlu alternatif bir standa da monte edebilirsiniz.

Cintiq'i ekran standına sabitleme

Cintiq'i standa monte ettikten sonra pek çok farklı yöne döndürebilirsiniz. Ancak Cintiq'i döndürmeyi düşünmüyorsanız sabitleme vidalarını kullanarak standa sabitleyebilirsiniz.

Notlar:

 • Gerekli montaj vidaları 4 mm genişliğe ve 0,7 mm diş aralığına (adım) sahiptir (M4 Normal). Vida delik derinliği 12 mm'dir. Bu derinliğin aşılması Cintiq'in içindeki bileşenlere zarar verir.
 • Cintiq'i monte edeceğiniz platform ya da zemin, Cintiq'in ağırlığını taşıyabilmelidir. Ağırlık, boyutlar ve ürünün diğer teknik özellikleri Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesinden erişebileceğiniz Önemli Ürün Bilgileri belgesinde listelenmiştir.
 1. Cintiq'i standart yatay konumuna getirin (güç düğmesi ekranın üst kısmında olacaktır).
 2. Vidaları yerleştirmek ve sıkmak için Phillips başlı bir tornavida kullanın. Standdaki iki delik, Cintiq'in üzerinde bulunan iki vida deliğiyle aynı hizada olacaktır.

Cintiq'i VESA montaj koluna monte etme

Cintiq'inizi alternatif bir montaj platformuna monte etmek istiyorsanız VESA MIS-D 100/100 (dört vidalı) standardıyla uyumlu herhangi bir stand ya da platformu kullanabilirsiniz.

UYARI: Cintiq cihazını alternatif bir montaj platformuna monte ederken platform üreticisi tarafından sağlanan belgelerdeki talimatlara mutlaka uyun. Cintiq düzgün monte edilmezse düşebilir ve fiziksel yaralanmalara ya da üründe hasar oluşmasına neden olabilir.

 1. Bilgisayarınızı ve Cintiq'i kapatın.
 2. Cintiq ile bilgisayarınız arasındaki tüm kabloların bağlantısını kesin.
 3. Cintiq'i ekran standından çıkarın. Cintiq'i yüzü aşağı gelecek şekilde düz yumuşak bir yüzeye (masaüstüne serilmiş bir bez gibi) koyun.
 4. Dört adet dişli kovanını sabitleme vidasını sökerek dişli kovanını çıkarın.
 5. Dişli kovanını dikkatli bir şekilde ikiye ayırın ve kabloları serbest bırakmak için dişli tıpasını çıkarın. İkiye ayırdığınız dişli bölmelerinden birinin iç kısmında bulunan dişli tıpasını çıkarmayın.
 6. Arka kapaktaki vidaları çıkarın ve kapağı Cintiq'ten ayırın.
 7. Kabloları kablo kanalından geçirin ve doğru vidaları kullandığınızdan emin olduktan sonra arka kapağı yeniden takın. Arka kapağın vidaları dişli kovanının vidalarından daha kısadır.

Not: Vidaları dikkatli bir şekilde takın. Cintiq standına aşırı baskı uygulamayın.

1 Arka kapak
2 Kablo kanalı
3 Dişli tıpası
4 Dişli kovanı bölmeleri, montaj vidaları

 1. Standınızla ya da montaj platformunuzla birlikte verilen talimatları inceleyin ve dikkatle uygulayın. Uyarı veya diğer güvenlik bilgilerine dikkat edin.
 2. Doğru VESA montaj vidalarını kullanarak Cintiq'i montaj platformuna sıkıca monte edin.
 3. Cintiq ile bilgisayarınız arasındaki kabloları yeniden bağlayın. Kablolarla ilgili yardım için Cintiq 22 kurulumu bölümüne bakın.

Cintiq'i VESA montaj kolundan çıkarma

 1. Bilgisayarınızı ve Cintiq'i kapatın. Ardından Cintiq ile bilgisayarınız arasındaki tüm kabloların bağlantısını kesin.
 2. Cintiq'i alternatif montaj platformundan çıkarın ve yüzü aşağı gelecek şekilde düz yumuşak bir yüzeye (masaüstüne serilmiş bir bez gibi) koyun.
 3. Arka kapağı ve kablo kanalındaki kabloları çıkarın. Kabloları çıkardıktan sonra kapağı yeniden takın.
 4. Dört adet dişli kovan bileşeni vardır: iki dişli kovan kesiti, bir dişli tıpası ve dört vida. Dişli tıpasını dişli kovanı bölmelerinden birine yerleştirin. Dişli tıpası, doğru yerleştirildiğinde tıpa yuvasında bir yandan diğer yana hafifçe kayar. Tıpa, arka kovan yüzeyinde çıkıntı oluşturmayacak şekilde yerine oturur.
 5. Dişli kovanının iki bölmesini Cintiq kablolarının etrafından geçirerek ve montaj noktalarını üst üste getirecek şekilde birleştirin. Dişli tıpasını yerinden oynatmamaya dikkat edin. Dişli tıpasının bulunduğu bölme Cintiq'in üst kısmına gelmelidir.
 6. Doğru vidaları kullandığınızdan emin olduktan sonra dişli bölmelerini Cintiq'e monte edin. (Dişli kovanı vidaları, arka kapak vidalarından daha uzundur.)