Standart Hareketler

Standart Hareketler

Dokunmatik seçenekleri, Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümünde tek tek etkinleştirilebilir ya da devre dışı bırakılabilir. Dokunmatik özelliği, Dokunmatik Seçenekleri sekmesinde seçiliyken veya geçiş tuşu, dokunmatik özelliğini etkinleştirecek şekilde ayarlanmışken açık durumdadır.

Standart Hareketler sekmesi, özel olmayan hareketleri ayarlamanıza olanak tanır. Ekranı kaydırırken hareket yönünü belirlemek üzere kaydırma hareketi için açılır menüden Doğal veya Standart seçeneğini seçin. Üç parmaklı hareketler için açılır menüden tercih ettiğiniz hareketi seçin.

Not: Windows, Kalem ekranı ürünlerinde Standart Hareketler sekmesini desteklemez.


Yukarıdaki ekran görüntüsü açıklama amaçlıdır; ekranınızla eşleşmeyebilir.

  • Ekranda gezinmek ve tipik fare işlemlerini gerçekleştirmek için temel eylemleri kullanın.
  • Kaydırmak, yakınlaştırmak, döndürmek ve diğer işlevleri gerçekleştirmek için hareketleri kullanın. Bazı hareketler, söz konusu hareket algılandığında gösterge ekranınızda görüntülenmek üzere görsel bir ipucu işareti sağlar.
  • Farklı eylem veya hareketleri kullanarak sağ tıklama gibi işlevleri gerçekleştirin.
  • İlgili işlevin sabit görüntüsünü görmek için ekran imlecini dokunmatik seçeneği üzerine getirin.

Belirli bir görüntüleme seçeneği belirlemezseniz her bir seçenek Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümünde yukarıdan aşağıya doğru sırasıyla görüntülenir.

Ayrıca:

  • Dokunmatik deneyiminizi ve bazı dokunmatik işlevlerini gerçekleştirmek için ExpressKey tuşlarını™ özelleştirebilirsiniz. Çoklu dokunmayı kullanma bölümüne bakın.
  • Tool (Araç) listesindeki Dokunmatik simgesini seçtikten sonra özelleştirilecek uygun bir sekme seçerek uygun seçeneklerle ayarları değiştirin.