ExpressKey™ tuşlarını ve Touch Ring'i test etme

ExpressKey™ tuşlarını ve Touch Ring'i test etme

ExpressKey™ tuşları veya Touch Ring beklediğiniz gibi çalışmıyorsa atanan işlevleri kontrol edin ve bu işlevleri varsayılan ayarlarına sıfırlayın. Kalemli tabletinizin bileşenlerini test etmek hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kalem veya farenin test edilmesi bölümüne bakın.

  1. Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) öğesini açın ve About (Hakkında) düğmesine tıklayın. Açılan iletişim kutusundan Diagnose (Arıza Teşhisi)... öğesine tıklayın. Arıza Teşhisi iletişim kutusunda tabletiniz ve araçlarınız hakkındaki bilgilerin yanı sıra dokunmaya duyarlı tabletler için uygun bilgiler görüntülenir.
  2. Sisteminize birden fazla kalemli tablet bağlıysa Tablet Info (Tablet Bilgileri) sütunundan test ettiğiniz tableti seçin.
  3. Tabletinizi ve araçlarınızı test ederken iletişim kutusunda görüntülenen bilgileri kullanın.


Yukarıdaki ekran görüntüsü açıklama amaçlıdır; ekranınızla eşleşmeyebilir.

ExpressKey™ tuşlarını test etme

  1. Arıza Teşhisi iletişim kutusu açıkken her bir ExpressKey tuşunu test ederken Tablet Bilgileri (Tablet Info) sütununa bakın. Tablet Info (Tablet Bilgileri) sütunundan test ettiğiniz tableti seçtiğinizden emin olun.
  2. Tek seferde bir kez basarak tuşları test edin. Tuşlardan birine her bastığınızda Left Buttons (Sol Düğmeler) kategorisinin yanında tuşun numarası görüntülenir.
  3. İşlemi tamamladığınızda Kapat (Close) düğmesine tıklayın.

Touch Ring'i test etme

  1. Arıza Teşhisi iletişim kutusu açıkken Touch Ring'i test ederken Tablet Bilgileri (Tablet Info) sütununa bakın. Tablet Bilgileri (Tablet Info) sütunundan test ettiğiniz tablet ünitesini seçtiğinizden emin olun.
  2. Touch Ring için parmağınızı Touch Ring'in çevresinde kaydırın ve parmağınızın Touch Ring üzerindeki şu anki konumunu gösteren Sol Dokunma (Left Touch) numarasına bakın.
  3. Dört mod arasında geçiş yapmak için Orta Düğme'ye basın ve ilgili LED'lerin yanıp yanmadığını kontrol edin. İşlevlerden herhangi biri Atla olarak ayarlanmışsa geçiş sırasında ilgili LED atlanır.
  4. İşlemi tamamladığınızda iletişim kutusundan çıkmak için Kapat (Close) düğmesine tıklayın.

Tüm testler başarısız olursa donanımlarınız arızalı olabilir. Teknik Destek bölümüne bakın.

Önemli: Bazı uygulamalar, ExpressKey veya Touch Ring işlevlerini devre dışı bırakabilir ve kontrol edebilir. Touch Ring'i test ederken Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) hariç, açık tüm uygulamaları kapatmayı unutmayın. Ayrıntılar için Entegre uygulamaları kullanma bölümüne bakın.