ExpressKey tuşları™, Rocker Ring ve Touch Ring'i test etme

ExpressKey tuşları™, Rocker Ring ve Touch Ring'i test etme

ExpressKey tuşları™ veya Rocker Ring beklediğiniz gibi çalışmıyorsa atanan işlevleri kontrol edin ve bu işlevleri varsayılan ayarlarına sıfırlayın. Bileşenlerin test edilmesi hakkında daha fazla bilgi için Kalem Ekranını Test Etme bölümüne bakın.

 1. Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) öğesini açın ve About (Hakkında) düğmesine tıklayın. Açılan iletişim kutusunda Diagnose... (Arıza Teşhisi...) öğesine tıklayın. Diagnostics (Arıza Teşhisi) iletişim kutusu; kalem ekranınız, araçlarınız ve dokunmaya duyarlı tabletler hakkında dinamik bilgiler görüntüler.
 2. Sisteminize birden fazla cihaz bağlıysa Tablet Info (Tablet Bilgileri) menüsünde test etmekte olduğunuz ekranı seçin.
 3. Tabletinizi ve araçlarınızı test etmek için iletişim kutusunda görüntülenen bilgileri kullanın.


Yukarıdaki ekran görüntüsü açıklama amaçlıdır; ekranınızla eşleşmeyebilir.

ExpressKey tuşlarını™ test etme

 1. Arıza Teşhisi iletişim kutusu açıkken her bir ExpressKey tuşunu test ederken Tablet Info (Tablet Bilgileri) sütununa bakın. Tablet Info (Tablet Bilgileri) menüsünden, test ettiğiniz cihazı seçtiğinizden emin olun.
 2. Tek seferde bir kez basarak tuşları test edin. Tuşlardan birine her bastığınızda Left Buttons (Sol Düğmeler) kategorisinin yanında tuşun numarası görüntülenir.
 3. İşlemi tamamladığınızda Close (Kapat) düğmesine tıklayın.

Beşik Anahtarı Halkası'nın test edilmesi

 1. Arıza Teşhisi iletişim kutusu açıkken Rocker Ring'i test ederken Tablet Info (Tablet Bilgileri) sütununa bakın. Tablet Info (Tablet Bilgileri) menüsünden, test ettiğiniz cihazı seçtiğinizden emin olun.
 2. Her bir Beşik Anahtarı Halkası konumuna ve Orta Düğme'ye tek seferde bir kez basın. Left Buttons (Sol Düğmeler) veya Right Buttons (Sağ Düğmeler) kategorisinin yanında her birinin numarası gösterilir.
 3. Orta Düğme'ye ve her bir Beşik Anahtarı Halkası'na basın ve ayarladığınız işlevin gerçekleştirildiğinden emin olun.
 4. İletişim kutusundan çıkmak için Close (Kapat) düğmesine tıklayın.

Touch Ring'i test etme

 1. Arıza Teşhisi iletişim kutusunu açın ve her bir Touch Ring'i test ederken Tablet Info (Tablet Bilgileri) sütununa bakın. Tablet Info (Tablet Bilgileri) menüsünden, test ettiğiniz cihazı seçtiğinizden emin olun.
 2. Parmağınızı Touch Ring'in çevresinde gezdirin ve hangi Touch Ring'i test ettiğinize bağlı olarak Left Touch (Sol Touch) ya da Right Touch (Sağ Touch) sayısını izleyin.
 3. Modlar arasında geçiş yapmak için Touch Ring mod düğmelerine basın ve Durum LED'lerinin yanıp yanmadığına dikkat edin. Düğmelere her bastığınızda, her bir düğmeye atanan işlevler kısa bir süreliğine ekranınızda görüntülenir. Left Buttons (Sol Düğmeler) veya Right Buttons (Sağ Düğmeler) kategorisinin yanında düğme numarası görüntülenir. İşlevlerden herhangi biri Skip (Atla) olarak ayarlanmışsa geçiş sırasında ilgili LED atlanır.
 4. İşlemi tamamladığınızda iletişim kutusundan çıkmak için Close (Kapat) düğmesine tıklayın.

Tüm testler başarısız olursa donanımlarınız arızalı olabilir. Wacom Teknik Destek sayfasını ziyaret edin.

Tüm tabletlerde ExpressKey tuşları™, Rocker Ring ve/veya Touch Ring yoktur.

Önemli: Bazı uygulamalar, ExpressKey veya Rocker Ring işlevlerini devre dışı bırakabilir ve kontrol edebilir. Rocker Ring'i test ederken Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) hariç, açık tüm uygulamaları kapatmayı unutmayın.