Yaratıcı kalem ekranını test etme

Yaratıcı kalem ekranını test etme

Kalem ekranınızı bilgisayarınıza bağladığınızda ve sürücüyü kurduğunuzda ekranda hiçbir şey görünmezse aşağıdaki bağlantıları ve elemanları kontrol edin.

 1. Bilgisayarınızı açın ve kullanıma hazır olana kadar bekleyin.
 2. Tüm güç kabloları ya da adaptörlerin doğru bir şekilde bağlandığını ve LED durum ışıklarının açık olduğunu doğrulayın.
 3. Kalem ekranınız bilgisayarınıza bağlıysa USB bağlantısını kontrol edin.
  • USB kablosunun bilgisayarınızdaki etkin bir USB bağlantı noktasına düzgün bağlandığından emin olun.
  • Kalem ekranının USB kablosunda hasar olup olmadığını kontrol edin.
  • Kalem ekranını USB hub'ına (veya USB bağlantı noktaları olan bir hub cihazına) bağlıyorsanız USB hub'ının bilgisayarınıza düzgün şekilde bağlandığından ve aktif olduğundan emin olun.
  • Bilgisayarınız açılıp başlatma işlemini tamamladıktan sonra durum LED'i yanmazsa USB bağlantı noktanız devre dışı bırakılabilir. Kalem ekranını aktif bir USB bağlantı noktasına bağladığınızdan emin olun.
  • Kalem ekranını farklı bir USB bağlantı noktasına veya başka bir bilgisayardaki USB bağlantı noktasına bağlayın ve sorunun devam edip etmediğine bakın.
  • "Kalem ekranına güç gelmiyor" sorununu giderirken en iyi sonucu elde etmek için kalem ekranını doğrudan bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktasına takın.
  • Sistemin kalem ekranını algıladığını ve kalem ekranının çalıştığını tespit edene kadar kullanımda olan harici hub'ları geçici olarak kaldırın. Kalem ekranı düzgün çalışıyorsa kalem ekranı bağlantısını genellikle bir USB hub'ına taşıyabilirsiniz.
 4. Kalem ekranınız dokunmatik özelliğini destekliyorsa bu özelliği test edin. Parmağınızı yüzey üzerinde gezdirerek ekran imlecini hareket ettirmeye çalışın. Ardından, bir öğe seçmek için tablet yüzeyine hafifçe dokunun.
  • Sürücü düzgün bir şekilde yüklenmezse temel dokunma hareketleri tanınır; ancak diğer eylem ve hareketler tanınmaz. Hareketler algılanmazsa sürücüyü tekrar yükleyin.
 5. ExpressKey tuşlarını™ ve Rocker Ring'i kontrol edin.
 6. Kullandığınız diğer araçları kontrol edin.
 7. Bu testlerden herhangi biri başarısız olursa donanımlarınız arızalı olabilir. Teknik Destek bölümüne bakın.
 8. Test işleminden sonra kalem ekranınızı ve araçlarınızı, kullanmakta olduğunuz tüm özel ayarlara göre (varsa) yeniden yapılandırmak için Wacom Tablet Properties'i (Wacom Tablet Özellikleri) kullanın.