Dokunmatik Seçenekleri

Dokunmatik Seçenekleri

Dokunmatik seçenekleri, bir eylemin veya hareketin algılanabilmesi için parmaklarınızı ne kadar hızlı hareket ettirmeniz gerektiğini belirler.


Yukarıdaki ekran görüntüsü açıklama amaçlıdır; ekranınızla eşleşmeyebilir.

Dokunmatik Seçenekleri ayarları şunlardır:

  • Fiziksel dokunma açık/kapalı düğmesi olmayan tabletlerde Enable touch input (Dokunmatik girişi etkinleştir) onay kutusu dokunmatik özelliğini etkinleştirir.
  • Double-Tap Time (Çift Dokunma Süresi) ayarı, çift tıklama için ne kadar hızlı dokunmanız gerektiğini ayarlar. İmleci Test alanının üzerine getirip iki kez dokunarak ayarınızı test edin.
  • Pointer Speed (İşaretçi Hızı) ayarı, ekran işaretçisini ayarlar. Ekran imlecini daha fazla parmak hareketiyle daha düşük hızda hareket ettirmek için Slow (Yavaş) ayarını seçin. Ekran imlecini daha az hareketle hızlı bir şekilde hareket ettirmek için Fast (Hızlı) ayarını seçin.
  • Scrolling Speed (Kaydırma Hızı) ayarı, Kaydırma dokunma hareketinin hızını ayarlar.
  • Pointer Acceleration (İşaretçi İvmesi) ayarı, ekran işaretçisinin ivme seviyesini ayarlar. Tablette parmağınıza daha yavaş tepki için Low (Düşük) ayarını seçin. Daha hızlı tepki için High (Yüksek) ayarını seçin.

Not: Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümündeki dokunmatik hızı ve ivme ayarları, genel sistem ayarlarından bağımsızdır. Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümündeki ayarlarda yaptığınız değişiklikler, benzer sistem ayarlarını etkilemez. Ancak, genel sistem ayarlarında yapılan değişiklikler, kalemli tabletinizin ayarlarını etkileyebilir.