Kablosuz olarak bağlanma

Kablosuz olarak bağlanma

Kalemli tabletiniz kablosuz olarak veya USB modunda çalışabilir; ancak aynı anda iki şekilde çalışamaz. Kablosuz modu, kalemli tabletiniz kablosuz işletim için düzgün şekilde yapılandırıldığında ve USB kablosunun bağlantısı kesildiğinde etkinleştirilir.

Kalemli tableti kablosuz mod için yapılandırıldığında ve USB kablosunun bağlantısı kesildiğinde, tablet arama yapar ve 4 saniye içinde kablosuz alıcıya bağlanır. Alıcı bulunmazsa tablet uyku moduna girer. USB bağlantısı kablosuz modu devre dışı bırakır ve USB modunu etkinleştirir.

Tableti uyku modundan çıkarmak için güç düğmesine kısa bir süre basın.

Kablosuz göstergeleri

Intuos ve Intuos Pro'da pil durumu LED göstergeleri tabletin arkasında, kablosuz alıcı hafızası bölümünün yanında ve tabletin sağ ya da sol köşesinin yakınında bulunur.

LED gösterge ışığı:

 • USB kablosu takılıyken ve pil şarj oluyorken sarıdır.
 • USB kablosu takılıyken ve pil tamamen şarj olduğunda yeşildir.
 • USB kablosu takılı değilken ve tablet kablosuz çalışıyorken kapalıdır.

Aktivasyon

 1. Tabletin pilini tamamen şarj edin. Pil yeşil LED tarafından gösterildiği üzere tamamen şarj olduğunda, kablosuz çalışmak için USB kablosunun bağlantısını kesin.
 2. Tabletin bilgisayarınızın aralığında olduğundan emin olun.
 3. Kablosuz modülün üzerindeki güç düğmesine basın. 4 saniye içinde kablosuz bağlantısının kurulması gerekir.
 4. Ekran imlecini hareket ettirmek için tabletin üzerinde kalemi kullanarak bağlantıyı kontrol edin. Pil ve kablosuz durumu bölümüne de bakın.

Notlar:

 • Eşleme gerekmez. Kablosuz modül ve kablosuz alıcı, fabrikada eşlenmiştir ve bir set olarak çalışır.
 • Kalemli tabletiniz, bilgisayarınızdan 10 metre (33 fit) uzaklığa kadar kablosuz çalışabilir.
 • Bilgisayarınızın kablosuz alıcının "görüş alanında" olması gerekmese de belirli diğer cihazların veya görüş hattında bulunan metal nesnelerin parazit yapması, tabletin performansını olumsuz yönde etkileyebilir.
 • Bilgisayarınızı başlatırken işletim sisteminiz başlatmayı tamamlayana kadar bekleyin ve kablosuz çalışmaya başlamak için kablosuz modülü açın (henüz açık değilse).
 • Kablosuz cihazların kullanımı, çoğu ülkede düzenlemeye tabidir. Seyahat sırasında kablosuz çalışmayı kullanacaksanız ziyaret ettiğiniz ülkelerin düzenleyici kurullarının ürününüzle ilgili tüm kısıtlamalarını kontrol edin.