Pil ömrü

Pil ömrü

Kalemli tabletinizi kablosuz olarak kullanırken, pil ömrü kullanıma ve tabletinizin modeline göre değişiklik gösterir. Çalışma şarjı küçük ve orta boyutlu tablet modellerinde tüm gün, büyük tabletlerde ise yarım gündür. Wacom ekstra bir pil satın almanızı önerir. Parça ve aksesuar sipariş etme bölümüne bakın.

Bir lityum iyon pilin tipik ömrü, kullanılsa da kullanılmasa da iki ila üç yıldır. Düşük pil uyarısı görünür görünmez pili şarj edin. Güç tasarrufu özellikleri bölümüne bakın.

Wacom kablosuz modül açık olduğunda, tablet pilden akım çeker ve pil seviyesi düşük olduğunda uyku moduna girer. Uyku modunda az miktarda akım kullanılır. Wacom, tableti birkaç gün kullanmayacağınız zaman pili şarj etmenizi ve kablosuz modülü kapatmanızı, tableti bir aydan uzun süre kullanmayacağınız zaman ise pili çıkarmanızı önerir. Pil ve güç yönetimi bölümüne bakın.

Pilinizin şarj durumunu, Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümündeki Wireless (Kablosuz) sekmesinden kontrol edin.

Pil voltajı minimum seviyenin altına düştüğünde, pilin iç koruma devresi şarj etmeyi engeller. Devre etkinleştirilirse artık pili şarj edemezsiniz. Altı ay boyunca hiç kullanılmaması durumunda pili yeniden şarj edemeyebilirsiniz.

Uyarı: Pil güvenlik önlemleri için Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesinden erişebileceğiniz Önemli Ürün Bilgileri'ne bakın.