Pil ve güç yönetimi

Pil ve güç yönetimi

Bu öneriler, pilinizden ve kablosuz özelliklerinden en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olur.

  • Kalemli tabletiniz ve bilgisayarınızdaki bir USB bağlantı noktası veya bağlı bir USB hub arasına USB kablosu bağlayın. Kablo her bağlandığında ve pil henüz tamamen şarj edilmemişse pil şarj olur.
  • Pili şarj ederken yeterli akımın olduğundan emin olmak için USB kablosunu her zaman doğrudan bilgisayarınıza ya da çalışan bir USB hub'ına bağlayın.
  • Tabletiniz bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlı olmadığında, 5 V çıkış voltajına sahip olan standart bir duvar adaptörü kullanarak pili şarj edebilirsiniz. Hızlı şarj, bu işlem sırasında çalışmaz.

Pili şarj etme

Kalemli tabletinizi kablosuz modda ilk kez kullanmadan önce tablet pilini tamamen şarj edin. Günlük kullanımda piliniz yaklaşık 4 saatte şarj olur. Tükenmiş bir pili tamamen şarj etmek, yaklaşık 6 saat sürer. Şarj süresi, pilin düzeyine ve tabletin şarj sırasında kullanılmasına bağlıdır.

Pilin şarj durumunu kontrol etmek için Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümünü açın ve Kablosuz (Wireless) sekmesini seçin. Pil simgesi ve durumu Tablet Özellikleri'nde görüntülenir.

USB bağlantısı, kablosuz modu devre dışı bırakır.

Önemli:

  • Şarj sırasında hem pilin, hem de Wacom kablosuz modülün tablete takıldığından emin olun.
  • Güvenlik önlemleri için Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesinden erişebileceğiniz Önemli Ürün Bilgileri'ne bakın.

Kablosuz bağlantısı ve Pil ömrü bölümlerine de bakın.