Bilgisayarınıza bağlanma

Bilgisayarınıza bağlanma

Wacom cihazı sürücü yazılımı, MobileStudio Pro cihazınıza önceden yüklenir. Cihazınızı kurmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. İlk kullanım için MobileStudio Pro cihazınızı, güç kablosunu ve AC adaptörü kullanarak bir güç kaynağına bağlayın.
 2. MobileStudio Pro cihazınızı açmak için Güç düğmesini aşağı kaydırıp 2-3 saniye basılı tutun.
 3. Windows'u yapılandırmak için ekrandaki adımları izleyin.
 4. İşletim sistemi yapılandırması tamamlandığında MobileStudio Pro Kurulum Sihirbazı size ExpressKey tuşlarını™ yapılandırma, bir Wacom Kimliği oluşturma ve önemli dosyalarınızın otomatik yedeklemelerini ayarlama konularında rehberlik eder.
 5. WiFi ve İnternet erişiminizin olduğundan emin olun. WiFi ağ durumu, Windows standart masaüstünün sağ alt kısmındaki durum çubuğunda ve ekranın sağ tarafından içe kaydırdığınızda ekranın sol alt kısmında görüntülenir.
 6. Wacom; Wacom cihaz sürücüsü ve BIOS güncellemeleri için Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesindeki UPDATES (GÜNCELLEMELER) öğesine tıklamanızı önerir.
 7. Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) Tutorials (Eğitici Videolar) bölümünde MobileStudio Pro cihazınızla ilgili bilgi edinmenize ve cihazı anlamanıza yardımcı olacak kısa bir öğretici video mevcuttur.

Desktop Mode (Masaüstü Modu) geçerliyken farklı bir Windows ya da Mac makineye bağlanmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun:
  • Windows 7 veya sonraki sürümleri (32 bit veya 64 bit yapılandırmalar) ya da Mac OS X 10.8 veya sonraki sürümleri
  • Kullanılabilir USB-A ve grafik bağlantı noktalarına sahip, uygun bir USB-C bağlantı noktası ya da Wacom Link adaptörü.
 2. Windows ya da Mac makinenizin bir USB-C bağlantı noktası varsa doğrudan bağlanabilirsiniz. Aksi takdirde MobileStudio Pro cihazını, isteğe bağlı USB-C kablosu ve Wacom Link adaptörü kullanarak takın. Bağlantı çizimleri için MobileStudio Pro cihazınızla birlikte gelen Hızlı Başlangıç Kılavuzu'na başvurun. Belirli özelliklerin konumları için MobileStudio Pro özellikleri bölümüne bakın.