Touch Strips'i test etme

Touch Strips'i test etme

Cintiq 22HD'nizdeki Touch Strips beklediğiniz gibi çalışmıyorsa atanan işlevleri kontrol edin veya bu işlevleri varsayılan durumlarına sıfırlayın.

  1. Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) öğesini açın ve About (Hakkında) düğmesine tıklayın. Açılan iletişim kutusunda Diagnose... (Arıza Teşhisi...) öğesine tıklayın. Arıza Teşhisi iletişim kutusunda tabletiniz ve araçlarınız hakkındaki bilgilerin yanı sıra dokunmaya duyarlı tabletler için uygun bilgiler görüntülenir.
  2. Sisteminize birden fazla kalemli tablet bağlıysa Tablet Info (Tablet Bilgileri) sütunundan test ettiğiniz tableti seçin.
  3. Tabletinizi ve araçlarınızı test ederken iletişim kutusunda görüntülenen bilgileri kullanın.


Yukarıdaki ekran görüntüsü açıklama amaçlıdır; ekranınızla eşleşmeyebilir.

  1. Arıza Teşhisi iletişim kutusunu açın ve her bir Touch Strip'i test ederken Tablet Info (Tablet Bilgileri) sütununa bakın. Tablet Info (Tablet Bilgileri) sütunundan test ettiğiniz tableti seçtiğinizden emin olun.
  2. Parmağınızı her bir Touch Strip boyunca yukarı veya aşağı gezdirin. Hangi Touch Strip'i test ettiğinize bağlı olarak Left Touch (Sol Touch) ya da Right Touch (Sağ Touch) kategorisinin yanında bir sayı görüntülenir.
  3. Test ettiğiniz Touch Strip için ilgili Touch Strip mod düğmesine basın. Bu işlem, özelleştirilebilir Touch Strip durumları arasında gezinebilmenizi sağlar. Siz durumlar arasında geçiş yaptıkça, durumlara atanan işlevler kısa bir süreliğine ekranınızda görüntülenir. Arıza Teşhisi iletişim kutusuyla birlikte düğme durumu da görüntülenir. İşlevlerden herhangi biri Atla olarak ayarlanmışsa o işlev geçiş sırasında atlanır.
  4. İşlemi tamamladığınızda Close (Kapat) düğmesine tıklayın.

Önemli: Bazı uygulamalar, ExpressKey veya Touch Ring işlevlerini devre dışı bırakabilir ve kontrol edebilir. Touch Ring'i test ederken Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) hariç, açık tüm uygulamaları kapatmayı unutmayın. Ayrıntılar için Entegre uygulamaları kullanma bölümüne bakın.