Touch Ring'i özelleştirme

Touch Ring'i özelleştirme

Touch Ring'i özelleştirmek için Touch Ring sekmesini seçin. Touch Ring işlevleri; yakınlaştırma, kaydırma veya özel tuş işlemlerini gerçekleştirecek şekilde değiştirilebilir. Touch Ring ile Orta Düğme'ye basılarak dört özelleştirilebilir işlev arasında geçiş yapılabilir.


Yukarıdaki ekran görüntüsü açıklama amaçlıdır; ekranınızla eşleşmeyebilir.

Yakınlaştırma, kaydırma veya döndürme işlevlerinin kullanılacağı oranı ya da tuş etkinliklerinin uygulamaya gönderilme hızını ayarlamak için kaydırıcı kontrollerini kullanın. Show touch ring setting (Touch Ring ayarını göster) onay kutusu, Touch Ring ayarları şemasının görüntülenmesini etkinleştirir veya devre dışı bırakır.

Touch Ring işlevleri, belirli uygulamalarla kullanılmak üzere tanımlanabilir. Daha fazla bilgi için Touch Ring'in Kullanılması bölümüne bakın.

İpuçları:

  • Touch Ring'i diğer eylemler için özelleştirmek üzere Keystroke (Tuş)... seçeneğini belirleyin ve özel tuş işlevini tanımlayın. Keystroke (Tuş)... seçeneği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Düğme işlevleri bölümüne bakın. Belirli bir uygulamanın hangi tuş kısayollarını desteklediğini öğrenmek için uygulamayla birlikte gelen belgelere bakın.
  • Touch Ring Orta Düğmesi'ni geçiş sırasındaki işlev modunu atlamak üzere ayarlamak için Skip (Atla) öğesini seçin.
  • Photoshop CS3'te (veya daha sonraki sürümlerde) ekran imlecinin mevcut konumunda görüntüleri yakınlaştırmak için Photoshop genel tercihler bölmesini açın. Fare Tekerleğiyle Yakınlaştır öğesini işaretleyin ve Tamam öğesine tıklayın.
  • Touch Ring durum LED'lerinin parlaklığını ve aktif alan işaretçilerini ayarlamak için Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) bölümündeki Options (Seçenekler)... düğmesine tıklayın. Options (Seçenekler) iletişim kutusundan Brightness Adjustment (Parlaklık Ayarı) seçeneğini gerektiği şekilde değiştirin.

Önemli: Bazı uygulamalar, Touch Ring işlevlerini devre dışı bırakabilir ve kontrol edebilir. Ayrıntılar için Entegre uygulamaları kullanma bölümüne bakın.