Pil değiştirme

Pil değiştirme

Kalemli tabletinizin pili artık şarj edilemiyorsa değiştirilmesi gerekir. Yalnızca tabletiniz için tasarlanmış, yeniden şarj edilebilir bir pil kullandığınızdan emin olun. Pil ve güç yönetimi bölümüne bakın. Yeni pil satın almayla ilgili bilgi için Parça ve aksesuar sipariş etme bölümüne bakın.

DİKKAT

Pil güvenlik önlemleri için Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesinden erişebileceğiniz Önemli Ürün Bilgileri belgesine bakın.

Pilin takılmasına yönelik çizimler için Kablosuz kurulum bölümüne bakın.

Not: Orta ve büyük Intuos Pro tabletlerde Wacom kablosuz modülü ve şarj edilebilir pil için iki ayrı kapak bulunur. Küçük Intuos Pro tabletler ve Intuos tabletlerin tek kapağı vardır. Pil, tabletin sağ ya da sol arka köşesinin yanında yer alır.

  1. USB kablosunun bağlantısını kesin ve tableti çevirin. Kapağı kalemli tabletten kaydırarak pil bölümü kapağını çıkarın.
  2. Pilin diğer ucu serbest kalana kadar eski pili temas yerlerinden bastırarak dikkatlice kaldırın ve bölümden çıkarın.
  3. Yeni pili takın. Yeni pilin uçlarını tabletin uçlarıyla hizalayın, ardından pili bölmenin içine doğru bastırın.
    • Not: Pili takmak için doğrudan üzerine bastırmayın. Temas yerlerini hizalayın ve diğer ucunu bastırmadan önce pilin o ucunu yerine doğru bastırın.
  4. Pil bölmesi kapağını değiştirin.
  5. USB kablosunu takıp pili şarj edin. Pil ve güç yönetimi bölümüne bakın.

Kablosuz seçeneklerini ayarlama ve kullanmayla ilgili daha fazla bilgi için Kablosuz bağlantıyı kullanma, Kablosuz bağlantı bölümüne bakın.

Önemli: Pili değiştirirken düşürmemeye dikkat edin. Düşürüldüğü takdirde pil içeriden hasar görebilir ve görünür bir hasar olmasa bile değiştirilmesi gerekir.

Not: Çoğu ülkede pillerle ilgili geri dönüşüm programları vardır. Pili yerel yönetmeliklere ve Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesinden erişebileceğiniz Önemli Ürün Bilgileri belgesinde açıklanan lityum iyon pillerle ilgili güvenlik önlemlerine uygun şekilde geri dönüştürün. Pilleri çocukların erişebileceği yerlerden uzakta tutun.