Kablosuz çalışma

Kablosuz çalışma

Kalemli tabletiniz Wacom kablosuz aksesuar setini ekleyerek kablosuz kullanmak üzere tasarlanmıştır. Kiti sipariş etmek ya da diğer aksesuarları ve ürün seçenekleri görmek için Wacom Store (Wacom Mağazası) web sitesine gidin.

Seti yüklemek ve kullanmak için Kablosuz kurulum bölümüne bakın.

Kablosuz aksesuar seti

Wacom kablosuz aksesuar seti, aşağıdaki bileşenleri içerir:

  • Wacom kablosuz modül, kalemli tabletinize takılır.

Kablosuz modül

  • Wacom kablosuz alıcı, bilgisayarınıza takılır. Kullanımda olmadığında, kalemli tabletinizin içinde saklanabilir. Kablosuz alıcı hafızası bölümüne bakın.

  • Şarj edilebilir lityum iyon pil, kalemli tablete takılır.

Kablosuz pil

Not: Kablosuz modül ve alıcı, fabrikada eşlenir. Bunlardan herhangi biri kayıpsa veya hasarlıysa yeni bir kablosuz aksesuar seti almanız gerekir. Pil ayrı olarak satılabilir. Parça ve Aksesuar Sipariş Etme bölümüne bakın.

Kablosuz optimizasyonu

Ekran imleciniz tablet üzerindeki kalem hareketinin gerisinde kalıyorsa veya düzensiz şekilde hareket ediyorsa ya da grafik uygulamalarında çizim yaparken aşırı düz çizgi segmentleri görüyorsanız kablosuz bağlantısı tabletten verileri gerekli hızla aktaramayabilir. Bunun nedeni diğer radyo kaynaklarının yarattığı parazit, radyo dalga yolundaki engeller, bilgisayardan aşırı uzaklık ya da bu etkenlerin bir kombinasyonu olabilir.

Kablosuz bağlantısını iyileştirmek ve tablet performansını optimize etmek için:

  • Kalemli tabletiniz ve bilgisayarınıza takılı Wacom kablosuz alıcı arasındaki görüş hattında olabilecek tüm metal nesneleri kaldırın.
  • Kablosuz alıcıyı bir USB uzatma kablosuna bağlamayı deneyin ve masaüstüne ya da kalemli tabletinizin görüş alanındaki bir yere yerleştirin.
  • Kalemli tableti bilgisayarınızın daha yakınına getirin.
  • Cep telefonları gibi 2.4 GHz radyo spektrumunda çalışan diğer cihazların hepsini kapatın ve antenlerini bilgisayarınızdan uzaklaştırın.

Uyarı: Pil güvenlik önlemleri için Wacom Desktop Center (Wacom Masaüstü Merkezi) öğesinden erişebileceğiniz Önemli Ürün Bilgileri kılavuzuna bakın.

Şunlara da bakın:

Pil ve güç yönetimi
Pil ömrü bilgileri
Pil değiştirme
Kablosuz alıcı hafızası