Özellikler

Özellikler

Cintiq 22QHD veya Cintiq 22HD touch cihazlarınızın özellikleri aşağıda açıklanmış ve gösterilmiştir. Kurulum ve bağlantıyla ilgili talimatlar için Cintiq cihazınızla birlikte kutuda gelen matbu Hızlı Başlangıç Kılavuzu'na bakın. Sunulan bileşenlerin listesi için Cintiq 22HD'niz hakkında bölümüne bakın.

 • Donanım Kontrol Düğmeleri: Cintiq 22HD cihazının sağ kenarının üst kısmında bulunan üç geçiş düğmesi şu işlevleri otomatik olarak gerçekleştirir:
  • Sol düğme: Geçerli ExpressKey™, Touch Strip ve kalem ayarlarının şemasını gösterir. Bu şema, Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) aracılığıyla değiştirilene kadar tüm tuşların varsayılan ayarlarını gösterir. Şemayı kapatmak için basın.
  • Orta düğme: Wacom Tablet Properties (Wacom Tablet Özellikleri) öğesini açar. Kapatmak için basın.
  • Sağ düğme: Sağ üstteki dört ExpressKey™ tuşunun normal çalışma ve On-Screen Display (OSD) [Ekran Görünümü (OSD)] modu arasında geçiş yapmasını sağlar.
 • ExpressKey™ tuşları: Cintiq cihazının sağ ve sol kenarlarında bulunan on altı özelleştirilebilir tuş. ExpressKey™ tuşlarını sıklıkla kullanılan işlevleri veya tuş vuruşlarını gerçekleştirmek için veya düğme tıklamaları ya da değiştirici tuşlar olarak kullanın. ExpressKey™ tuşlarını özelleştirme bölümüne bakın.
 • Touch Strip: Kenarların sağ ve sol köşelerinde bulunan iki çubuktur. Yakınlaştırma, kaydırma veya atanmış tuş işlevlerini kullanma gibi işlemler için parmağınızı Touch Strip üzerinde kaydırın. Özelleştirilebilen durumlar arasında geçiş yapmak için Cintiq'in ön kısmında bulunan Touch Strip Modu düğmesine basın. Touch Strip'i kullanma bölümüne bakın.
 • Ekran standı: Sunulan standı Cintiq 22 cihazını monte etmek için kullanın, çalışma pozisyonunu ayarlayın ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kalem, klavye girişi ya da ekran için eğimi belirleyin. Cintiq 22HD standını kullanma bölümüne bakın.
 • Güç LED'i: Cintiq açıldığında Güç LED'i ışığı yanar. Güç LED'i şu durumları gösterir: Video sinyali varken mavi renkte yanar, bekleme ya da askıya alma modunda turuncu renkte yanar ve Cintiq kapalıyken yanmaz.
 • Durum LED'i: Dokunmatik özelliği ya da kalem, silgi veya kalem düğmesi kullanılırken Durum LED'i mavi renkte yanar.

Sayı Öğe
1 Güç LED'i
2 Durum LED'i
3 USB aksesuar bağlantı noktası
4 Touch Strip mod düğmeleri
5 ExpressKey™ tuşları
6 Donanım kontrol düğmeleri

Sayı Öğe
1 Güç LED'i
2 Durum LED'i
3 Touch Strips
4 Kensington Güvenlik Yuvası
5 ExpressKey™ tuşları